Itin geras pusmetis viešbučių rinkai Vilniuje

Vilniaus pakilimo pusmetis. Per šią pusę metų Vilniaus ne tik viešbučių rinka, bet ir visa turizmo šaka pakilo daugiau nei 20%. Taip yra pagrinde dėl pirmininkavimo Europos Sąjungai. Taip pat dėl pagyvėjusio eksporto ir vidaus vartojimo augimo. Nors prieš kelias dienas Lietuvos Bankas ir sumažino Lietuvos BVP augimo prognozę kitiems metams, tačiau vis tiek ji išlieka gerokai aukščiau Europos Sąjungos vidurkio.

Vilnius yra Lietuvos sostinė. Pagal turizmo departamento duomenis, net iki 65% turistų, atvykstančių i Lietuvą, vyksta būtent i Vilnių. Didžiausios Lietuvos bei užsienio kapitalo įmonės turi savo būstines šiame mieste. Dėl to daug ir verslo turistų, kurie ne tik surenka papildomų lėšų i Lietuvos ekonomiką, tačiau gerina ir bendra verslo klimatą, pritraukia investicijų bei partnerių.

Šį pusmetį susidūrėme su nelaukta problema – trūksta viešbučių Vilniuje. Visi viešbučiai pilni, arba apypilniai. Kai kyla viešbučio užimtumas, kyla ir pardavimo kainos, dėl ko galutiniam vartotojui, neturinčiam ilgalaikės sutarties su viešbučiu, tenka gerokai permokėti pagal ilgametį kainų vidurkį. Tokia tendencija turėtų ypač džiuginti šios verslo šakos atstovus.

Kaip sako daugelis atvykstančių užsieniečių, “hotels in Vilnius are much better in quality and shape than average hotel in UK”. Toks pasakymas tikrai džiugina. Bet nestebina, nes daugelis viešbučių yra naujai atsidarę ar renovuoti.

Aš taip pat turėjau svečių ir užsienio šį pusmetį. Jie yra itin išrankūs šveicarai ir vienas vokietis. Jie man labai aiškiai nurodė – “pick the best hotel in Vilnius old town which is close to all the monuments, so we can take a walk in the evening at piece”. Aš radau tikrai nuostabų boutique stiliaus viešbutį Vilniaus senamiestyje – Moon Garden Hotel. Tikrai galiu parekomenduoti, o ir kainos tikrai prieinamos. Vieta tikrai išskirtinė, senamiestyje, netoli rotušės. Taip pat galiu pagirti aptarnavimą, mano svečiai liko tikrai patenkinti savo viešnage.

Belieka laukti kas bus kitais metais, ar apskritai 2015-tais, ir matysime ar turizmo srautas išliks toks pat didelis ar šiek tiek sumažės. 2015 metais tikėkimės pavyks įsivesti eurą, kuris turėtų padėti integruotis i Europinę bendruomenę, pritraukti dar daugiau turistų ir verslo.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *