Lankytinos vietos Lietuvoje

Lietuva yra graži Baltijos šalis, įsikūrusi rytinėje Baltijos jūros pakrantėje. Ji turi ilgą ir įdomią istoriją, daug kultūros ir meno, nuostabių kraštovaizdžių ir draugiškų žmonių. Vaizdinguose senamiesčiuose, kukliuose kaimuose ir gyvybinguose miestuose Lietuva siūlo ką nors įvairaus tipo keliautojams. Štai keletas geriausių vietų, kurias verta aplankyti Lietuvoje, kad patirtumėte nepamirštamų atostogų įspūdžių.

Vilnius – sostinė

Vilnius yra Lietuvos sostinė ir didžiausias miestas. Šiame gražiame senamiestyje stulbina bažnyčios, senovinės šventyklos, vingiuotos alėjos ir grindinio gatvelės. Čia daugybė muziejų, galerijų, teatrų ir paminklų, kuriuose galima susipažinti su Lietuvos praeitimi ir dabartimi. Pasivaikščioję po senamiestį pamatysite įdomių architektūros perlų, tokių kaip žymusis Gedimino bokštas ir keletas baroko stiliaus rūmų. Būdami čia, nepraleiskite progos paragauti tradicinės lietuviškos virtuvės patiekalų!

Trakai – istorija vaizdingoje aplinkoje

Mažas Trakų miestelis, esantis maždaug už 19 mylių nuo Vilniaus, garsėja nuostabia pilimi, stūksančia Galvės ežero saloje. Šią tvirtovę 1321 m. pastatė didysis kunigaikštis Kęstutis ir iki XVII a. ji buvo pagrindinė Lietuvos valdovų rezidencija, o vėliau daugelį metų buvo naudojama kaip kalėjimas. Šiandien ši pilis yra viena iš populiariausių lankytojų lankomų vietų dėl vaizdingo kraštovaizdžio, kurį sudaro iš trijų pusių ją supantys miškai. Lankytojai taip pat gali pasiplaukioti valtimi po Galvės ežerą arba paragauti gardžių vietinių patiekalų viename iš netoliese esančių restoranų!

Palanga – pabėgimo vieta ir kurortinis miestas

Palanga yra populiarus kurortinis miestas, įsikūręs vakarinėje Lietuvos pakrantėje, netoli Latvijos sienos. Jis garsėja balto smėlio paplūdimiais, kuriuose vasarą galite užsiimti įvairiomis vandens pramogomis, pavyzdžiui, plaukioti ar plaukioti burlente, arba tiesiog pasimėgauti saulės spinduliais, mėgaudamiesi Baltijos jūros vaizdais tiesiai nuo paplūdimio kėdės! Be paplūdimio pramogų, čia yra daugybė kitų lankytinų vietų, pavyzdžiui, pėsčiųjų promenada su suvenyrų parduotuvėlėmis, parkai, kuriuose auga šimtamečiai medžiai ir iš kurių atsiveria vaizdai į nepaliestas kopas, Gintaro muziejus, Botanikos sodas, Birutės kalno gamtinis rezervatas, Lauryno Gucevičiaus rūmų kompleksas, kuriame įrengta ekspozicija apie garsųjį lietuvių kompozitorių Mikalojų Konstantiną Čiurlionį, buvusi sovietų karinė bazė Nemirseta, paversta turistų traukos centru, kuriame ištisus metus galima susipažinti su Šaltojo karo laikų įvykių istorija. …Kai visos šios lankytinos vietos yra taip arti, suprantama, kodėl Palangą galima drąsiai laikyti viena iš geriausių vietų atostogų kelionėms visoje Lietuvoje!

Kryžių kalnas – religinė šventovė ir piligrimystės vieta

Kryžių kalnas yra netoli Šiaulių miesto, šiaurinėje Lietuvos valstybės sienos dalyje, todėl tai puikus pasirinkimas, jei norite derinti pajūrio lankymą su kelionėmis po žemynines vietoves tuo pačiu atostogų laikotarpiu! Ant šio kalno nuo 1840 m. krikščionių piligrimų pastatyti tūkstančiai kryžių, todėl tai ne tik svarbi religinė vieta, kur lankytojai atvyksta atiduoti pagarbą, bet ir puiki vieta, iš kurios atsiveria panoraminis vaizdas į apylinkes, kuriose yra keli ežerai, apsupti miškingų kalvų šlaitų, esančių netoli miesto centro! Nors kryžių pastatymo priežastys lieka nežinomos, šis unikalus paminklas tebestovi iki šiol ir užtikrina, kad, nepaisant neramių laikų, atminimas apie jį greitai neišblės…

Kuršių nerija – UNESCO pasaulio paveldo objektas

Kuršių nerija (dar žinoma kaip Kuršių Nerija) driekiasi palei rytinę Kaliningrado srities ir Klaipėdos regiono sieną, sudarydama siaurą juostą tarp dviejų jūrų, vadinamų Kuršių mariomis ir Baltijos jūra. Ji tęsiasi maždaug 97 km (60 mylių) ir siekia 67 metrų aukštį virš jūros lygio, todėl yra vienas aukščiausių taškų visoje šalies teritorijoje! Ši vieta įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, nes dėl unikalių geografinių ypatybių čia susiformavo oazė, kurioje gyvena įvairių rūšių gyvūnai, įskaitant laukinius arklius, laisvai gyvenančius kartu su žmonėmis, kurie per šimtmečius čia kūrė tradicinius medinius žvejų kaimelius… Lankytojai gali tikėtis įspūdingų vaizdų ir gamtos grožio, kurio niekur kitur, išskyrus šią vietą, nėra – tad nepraleiskite progos pamatyti, kaip atrodo tikrasis rojus, apsilankydami šioje nuostabioje vietoje kitos kelionės prie Lietuvos krantų metu!

Lankytinos vietos Lietuvoje

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Į viršų