Kaip išsirinkti geriausią kontraceptinę priemonę

Kontraceptinių priemonių gausa savo pasiūlymais gali nustebinti kiekvieną. Jau seniai nebereiškia, jog norint turėti aktyvų lytinį gyvenimą vyras visada turi būti pasiruošęs. Priešingai, vis dažniau apsisaugojimo priemonėmis rūpinasi moteris ir visiškai nesvarbu ar tai prezervatyvai internetu, ar kontraceptinės tabletės. Turbūt pats faktas, kad jos ir bus vaikelio nešiotojos truputi gąsdina. Tačiau prezervatyvai toli gražu ne vienintelė priemonė, kurią galima naudoti. Pasirinkimo galimybės labai plačios, tiesiog įvertinus tam tikrus aspektus reikia rasti labiausiai sau tinkamą variantą. Kuomet galimybės neribotos – kiekvienas ras tai, ko ieškojo.

  • Kontraceptinės tabletės turbūt antra pagal populiarumą iš apsisaugojimo priemonių. Visgi, ji turi daugiau minusų, kadangi išbalansuoja hormonus ir neapsaugo nuo lytiškai plintančių ligų.
  • Diafragma yra kupolo formos medžiaga, kuri uždedama ant gimdos. Kelios valandos po lytinio aktos ji yra panašalinama. Tai nėra labai populiari priemonė. Turbūt todėl, kad mažas procentas padeda apsisaugoti nuo nėštumo, o lytinių ligų plytimas apskritai laisvas.
  • Gimdos spiralė įdedama į gimdą. Tai ilgalaikė apsisaugojimo priemonė, tad netenka nuolat su savimi nešiotis kontraceptikų.
  • Moteriški prezervatyvai įdedami į moters makštį, tai trukdant pastoti. Apsaugo ir lytiškai plintančių ligų. Visada pasilieka galimybė, jog jis plyš, taigi viskas gan panašiai, kaip ir su įprastai vyriškais prezervatyvais.
  • Vaisingų dienų skaičiavimas nėra populiarus metodas šiais laikais, tačiau verta žinoti, jog apskritai toks egzistuoja. Susilaikymas padeda išvengti neplanuoto nėštumo, tačiau nesinaudoti jokiomis priemonėmis, kuomet manote, jog dienos nevaisingos nerekomenduojama.
  • Yra net sukurtos injekcijos, kurių tikslas tirštinti gimdos kaklelio gleives, kurios sutrikdytų spermijos prasiveržimą tolyn. Vaistas šiek tiek taip pat abejotinos reputacijos, būna jog sutrinka hormonų veikla. Ampulę paruošia į įduria tik gydytojas. Tačiau leidžiama tik kas tris mėnesius, tad nereikės rūpinti apsisaugojimo priemonėmis. Deja, efektyvumas nėra labai aukštas, tad…

Kiekviena kontraceptinė priemonė savaip traukia asmenims, jomis pasinaudoti: apsauga nuo lytiškai plintančių ligų ar ilgas priemonių nesirūpinimas vilioja rinktis ne tik prezervatyvus. Tačiau pastarieji lieka hierarchijos viršuje, kaip pati geriausia apsisaugojimo priemonė. Vienintelis minusiukas, jog reikia nuolat jų turėti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *